Seminarium „Przeszłość i przyszłość Polski w NATO” – fotorelacja

3 kwietnia odbyło się seminarium naukowe Koła Euroatlantyckiego UW pt. „Przeszłość i przyszłość Polski w NATO – refleksje na dwudziestolecie”.

W wydarzeniu wzięli udział: prof. Robert Kupiecki, w latach 1999-2004 zastępca stałego przedstawiciela RP przy NATO oraz ambasador RP w Stanach Zjednoczonych w latach 2008-2012, opiekun Koła Euroatlantyckiego UW; prof. Roman Kuźniar, dyrektor Departamentu Planowania i Analiz MSZ w latach 1992-1994 oraz prof. Jerzy Maria Nowak, stały przedstawiciel RP przy NATO w latach 2002-2007. Seminarium poprowadził dr hab. Marek Madej, w latach 2006-2010 główny specjalista-analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Seminarium składało się z dwóch części. W pierwszej z nich goście zostali poproszeni o komentarz na temat drogi Polski do NATO oraz jej roli i pozycji w tej organizacji. Zostały poruszone między innymi takie kwestie takie jak: kształtowanie się polityki RP na kierunku euroatlantyckim, trudności związane z negocjowaniem akcesji, udział Polski w misjach „out of area”, obecna pozycja Polski w Sojuszu. Część druga została przeznaczona na pytania ze strony publiczności.

Dziękujemy naszym gościom za rzeczową, a przy tym ubarwioną szczyptą humoru i anegdoty, analizę poruszanych zagadnień oraz sprawną moderację panelu. Dziękujemy również całemu audytorium za przybycie oraz interesujące pytania. Zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.